UMRE

Kasım 4, 2016

ÖNEMLİ NOT: Suddi Arabistan’ın yeni Umre yönetmeliklerine göre uyguladığı, son 3 yıl içerisinde  (2014/2015/2016 ) Umreye giden yolculardan bu sene tekrar gitmek istemeleri durumunda alınacak olan 2,000 SAR.  (Yaklaşık 540$) tutar, perogram bedellerine dahil değildir.

  1. Enaz bir yıl süreli çipli pasaport
  2. İki adet vesikalık fotoğraf
  3. Kimlik fotokopisi (Tc kimlik numaralı olacak)
  4. Eşler için Nüfus idaresinden alınacak Vukuatlı Nüfüs Kayıt Örneği

*45 yaşın üstündeki bayanlar için, 1.2.ve3. Maddelerdeki evraklar yeterlidir.

ÖNEMLİ NOT: 45 Yaşın altındaki bayanların, yanlarındaki bir mahrem (birinci dereceden erkek yakın) Bulunmaksızın, Suudi Arabistan’a gitmelerine Suudi Devleti tarafından izin verilmemektedir.

45 YAŞ ALTI BAYANLAR İÇİN GEREKLİ İLAVE EVRAKLAR

-45 yaşın altında bayanlar için mahreminin yakınlık derecesini belirten ve akrabası olduğuna dair Nüfüs Müdürlüğünden alınan Nüfüs kayıt Örneği aslı.

-Evli ise eşinden bekar ise de babasından UMRE’YE gidebileceğine dair noterden alacakları MUVAFAKATNAME’nin aslı (baba yoksa diğer erkek aile bireyleri)

-Yalnız giden bayana mahrem olacak şahsın (Baba / Kardeş / Amca / Dayısı / Yeğen / Dede / Kayınbaba / Damat) vereceği noter tasdikli TAAHHÜTNAME’nin aslı.

MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ: Ben Ömer KAYA (Annem / Halam / Teyzem /Yeğenim / Kayınvalidem  / Gelinim ) Ayşe Yılmaz’ı beraberimde UMRE amacı ile Suudi Arabistan’A Götüreceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt  ederim.

ÇOÇUKLAR’IN GİDEBİLMESİ İÇİN İSTENEN ŞARTLAR

-8 yaş altı çocuklar ancak baba veya anneden birisi ile birlikte Umre’ye gidebilirler.

ÖNEMLİ NOT:

Umre’ye gidecek olanların kimlik fotokopisi ve telefon numaralarını en geç 30.11.2016’ kadar şirketimize ulaştırmasını rica ederiz.

10.12.2016 ya kadar pasaport (en az 1 yıllık) 2 adet vesikalık fotoğrafı WİTTOUR’a göndermeleri gerekmektedir.

WİTTOUR iletişim. 0212 444 4 948   –  0212 438 0 911

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>